MIEDZYNARODOWY PROGRAM POWSZECHNEJ DWUJĘZYCZNOŚCI

Nasze prywatne przedszkole językowe, zlokalizowane w okolicach miast Rybnik i Wodzisław Śląski, realizuje program „Dwujęzyczne Dzieci”. Jest to: inwestycja w dobrą przyszłość dziecka, zrównoważone kompetencje bilingwalne podstawy do nabywania w przyszłości kolejnych języków, wychowanie pełnoprawnych obywateli świata, budowanie postawy otwartości na świat.

W Pingu język angielski nie jest tu osobnym przedmiotem, a narzędziem codziennej komunikacji dzieci i lektorów. Anglojęzyczna edukacja obejmuje tematy codzienne, które realizowane są w języku polskim jak i angielskim. Nasze przedszkole językowe to miejsce, w którym uczymy angielskiego po angielsku. Stosujemy metodę “zanurzenia w języku”, dzięki niej dziecko cały czas poznaje nie tylko pojedyncze słowa czy zwroty, ale całe konstrukcje gramatyczne. Takie podejście sprawia, że maluchy nie traktują języka obcego jako przedmiotu nauki, ale jako naturalny środek komunikacji. Nasi podopieczni poznają angielski bawiąc się i wykonując różnorodne czynności dnia codziennego. Dzięki temu naturalnie przychodzi im stosowanie zdobytych umiejętności w praktyce. W prywatnym przedszkolu językowym, położonym w sąsiedztwie Rybnika i Wodzisławia Śląskiego stawiamy na różnorodne metody nauczania. Wykorzystujemy muzykę i piosenki, ilustracje i rzeczywiste obiekty, elementy strategii kinaesthetic learning, elementy dramy (odgrywanie prostych ról), gry i zabawy ruchowe, tak bliskie przedszkolakom.

ZAJECIA SPORTOWE

Nasze dzieci mają w sobie ogromne pokłady energii. Ich ciekawość świata i chęć poznania motywuje je do dużej aktywności. Warto dobrze wykorzystać ten czas, by pokazać dziecku różne dyscypliny sportowe i rodzaje aktywności ruchowej.
W przedszkolu prowadzone są następujące zajęcia sportowe:

nauka pływania

gimnastyka korekcyjna na sali

joga

taniec

ćwiczenia równoważne, koordynacyjne

jazda na rowerkach biegowych

PROGRAM NAUCZANIA W NASZEJ PLACÓWCE

Program pieczołowicie  dobrany do potrzeb dzieci, zawiera szczegółowe cele i treści kształcenia odnoszące się do osiągnięć dziecka na koniec edukacji przedszkolnej w czterech obszarach podstawy programowej: fizycznym, emocjonalnym, społecznym i poznawczym.

Planeta dzieci. Prawda, dobro, piękno w świecie wartości to zrównoważony rozwój dziecka i realizacja podstawy programowej:

wychowanie w duchu wartości,
nowoczesna odsłona Metody Dobrego Startu,
atrakcyjne zabawy z kodowaniem,
przestrzeń nowych możliwości dzięki materiałom multimedialnym i aplikacji Multiplaneta

Częścią cyklu jest METODA DOBREGO STARTU według profesor Marty Bogdanowicz
Metoda, która w założeniu łączy:

słuch (pracę z piosenką),
ruch (zajęcia ruchowe),
wzrok (analizę wzorów),
dotyk (wodzenie palcem po śladzie),
sprawność manualną (kreślenie wzorów).

Jej celem jest usprawnienie i integracja narządów słuchu, wzroku oraz układu kinestetyczno-ruchowego, kształcenie lateralizacji, orientacji w schemacie ciała i przestrzeni. Metoda wspiera harmonijny rozwój psychomotoryczny dziecka oraz przygotowuje do nauki czytania i pisania.

SALE PRZEDSZKOLNE

Opieka nad dziećmi i codzienne zajęcia odbywają się w pięknych, nowoczesnych salach wyposażonych we wszystkie atestowane pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy i zabawki. Dzieci będą korzystać oprócz tego z sali treningowej, sali sensorycznej, basenu w ośrodku MOSiR oraz terenów zielonych wokół tężni solankowej oraz placu zabaw.

ŻYWIENIE

Oferta żywieniowa w ciągu dnia obejmuje (śniadanie, II śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek).
W naszym przedszkolu starannie przestrzegamy podstawowych zasad zdrowego i zbilansowanego żywienia. Uwzględniamy indywidualne problemy zdrowotne dzieci na tle żywieniowym (alergie pokarmowe) i stosujemy się do wszelkich sugestii ze strony rodziców. Zapewniamy także dania wegetariańskie. Żywność dostarczana przez naszą firmę cateringową to posiłki wysokiej jakości, smaczne, kolorowe i lekkostrawne, zaplanowane i wykonywane pod okiem dietetyka.

Przykładowy jadłospis:

Śniadanie

Kakao na mleku 150ml (2)
Bułka kukurydziana 30g z masłem 5g (1,2), twarożek z sera białego półtłustego 25g, mandarynka
Herbata truskawkowa 130ml

II Śniadanie

Sałatka owocowa

Obiad

Zupa pomidorowa z makaronem na wywarze warzywno- drobiowym ze śmietaną 200ml (1,2,5,10)
Polędwiczki drobiowe w warzywach, ryż brązowy 100g, surówka z marchewki i jabłka 80g
Woda z miętą 130ml

Podwieczorek

Kawa mleczna na mleku 100ml
Naleśniki z dżemem

ZAPISZ DZIECKO