Dwujęzyczność w żłobku

Dlaczego stawiamy na językowy rozwój dziecka już od 1 roku życia?

Eksperci twierdzą, że im wcześniej zaczniemy oswajać dziecko z obco brzmiącym językiem, tym są większe szanse, że szybko i skutecznie opanuje ono umiejętności komunikowania się. Dlatego właśnie tak ważne jest, by maluchy miały z nim kontakt już od pierwszych miesięcy swojego życia. Istotne jest też, aby język był wprowadzany naturalnie, w różnorodnej, atrakcyjnej dla najmłodszych formie. Nauka angielskiego w naszym żłobku językowym realizowana jest w formie wspólnych czynności, zabawy, piosenek, rymowanek, wyliczanek  z opiekunem wspomaga rozwój mowy u dzieci i wykorzystuje naturalną w tym wieku potrzebę ruchu, angażując wszystkie zmysły. Materiały online piosenki, zabawy przekazywane rodzicom wzmacniają umiejętności nabyte przez dzieci w żłobku.

Program Baby Beetles dla Malucha to propozycja naszego żłobka językowego. Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w okolicy miast Rybnik i Wodzisław Śląski, gdzie. Dzieci poznają język angielski równorzędnie z językiem ojczystym.

Rozwój psychomotoryczny dziecka

Dlaczego propagujemy program  aktywności ruchowej u dzieci do lat 3?

Aktywność ruchowa jest jednym z podstawowych czynników gwarantujących prawidłowy rozwój dziecka. Świadome, dobrze ukierunkowane rozładowanie ogromnych pokładów energii, drzemiących w każdym maluszku, może być okazją do przyswojenia nowych umiejętności, odkrycia naturalnych predyspozycji dziecka oraz zachęcenia go do rozwijania zainteresowań.

W naszym żłobku językowym dobraliśmy takie metody pracy z dziećmi, pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie sal, by rozwój psychomotoryczny dzieci przebiegał prawidłowo i harmonijnie. Proponujemy szereg aktywności w żłobku: jazda na rowerkach biegowych, elementy gimnastyki korekcyjnej i jogi. Skaczemy, biegamy, tańczymy, gramy w piłkę, pokonujemy “przeszkody”, czołgamy się w tunelach  i jesteśmy uśmiechnięci.

Ogród zewnętrzny  to przestrzeń bezpieczna, zachęcająca do zabawy. Wykorzystujemy ją do zajęć plenerowych, ogrodniczych, ćwiczeń rozwijających zmysły dziecka, jest wyjątkowym miejscem dla wyjątkowych dzieci.

Prywatny żłobek językowy Pingu, położony w pobliżu Wodzisławia Śląskiego i Rybnika, to miejsce, które naturalnie pobudzi każde dziecko do aktywnego, zrównoważonego rozwoju.

Plan dnia

Jak zorganizowany jest dzień dla maluchów  w żłobku? 

Zapewniamy maluszkom poczucie bezpieczeństwa organizując warunki zbliżone do domowych, a także możliwość prawidłowego rozwoju psychoruchowego. Codzienny plan uwzględnia m.in: posiłki, zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, drzemki, zabawy edukacyjne, manipulacyjne, zabawy wspierające rozwój ruchowy, w tym naukę raczkowania i chodzenia.

6.00 – 8.10 Przyjmowanie dzieci do żłobka.
(czas na swobodną zabawę dzieci, indywidualne zabawy edukacyjne z opiekunami, możliwość konsultacji rodziców z opiekunami)
8.10 – 8.30 Przygotowanie do śniadania
(czynności higieniczne i pielęgnacyjne)
8.30 – 9.00 Śniadanie
9.00 – 9.15 Czynności pielęgnacyjne i higieniczne prowadzone w j. angielskim
9.15 – 10.00 Zajęcia tematyczne, zabawy edukacyjno-rozwojowe. Realizacja planu pracy żłobka

  • zajęcia zorganizowane stymulujące rozwój psychoruchowy dziecka na sali sensorycznej
  • zabawy ruchowe koordynujące całe ciało dziecka, doskonalące zmysł równowagi,
  • zabawy plastyczne,
  • zabawy z elementami muzykoterapii,
  • zabawy logopedyczne,
  • zabawy manipulacyjne i paluszkowe,
  • zabawy językowe

10.00 – 10.05 Czynności pielęgnacyjne i higieniczne.
10.05 – 10.20 Drugie śniadanie.
10.30 – 11.30 Zabawy ruchowe i zajęcia plastyczne.
11.30 –11.50 Przygotowanie do obiadu prowadzone w j. angielskim
11.40 – 12.10 Obiad
12.10 – 12.30 Przygotowanie do drzemki.
(wyciszenie przed snem – czytanie bajek, słuchanie muzyki)
12.30 – 14.30 Czas na sen lub leżakowanie.
14.25 – 14.30 Czynności pielęgnacyjne i higieniczne.
14.30 – 15.00 Podwieczorek.
15.00 – 16.00 Zabawy edukacyjno-rozwojowe.
(zajęcia kształtujące motorykę małą i dużą, zabawy paluszkowe, zabawy plastyczne, zabawy z elementami rytmiki, wspomagające naukę prawidłowego mówienia, zabawa w teatrzyk w j. angielskim)
16.00-17.00 Zabawy swobodne. Rozchodzenie się dzieci do domu.
(zabawy ruchowe, układanki, rysowanki, indywidualne rozmowy rodziców z opiekunami)

Wizualizacja żłobka

Opieka nad dziećmi i codzienne zajęcia odbywają się w nowoczesnych salach wyposażonych we wszystkie atestowane pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy i zabawki.
Zaprojektowaliśmy sale tak, by dzieci mogły korzystać z kącika relaksacji, biblioteczki, ścianek edukacyjnych.
Dzieci spędzają drzemkę w osobnej wyciszonej sali na  kolorowych leżaczkach.

Żywienie

Żłobek zapewnia dzieciom indywidualne diety: bezmleczne, bezjajeczne, bezglutenowe i inne stosując się do zaleceń lekarzy specjalistów. Dzieci w wieku niemowlęcym są karmione i pojone „na życzenie”, zgodnie ze schematem żywienia dzieci do jednego roku życia.
Stosujemy BLW nazywane  „wczesnym samodzielnym jedzeniem niemowląt”. Dziecko je samodzielnie takie produkty jak gotowane warzywa, owoce, makaron, ryż i mięso. Maluch rozwija różne zmysły – dotyku, wzroku, węchu i smaku. Dziecko bada konsystencję pokarmu, porównuje smak, a  także wykształca  odruch żucia i gryzienia.

Przykładowy jadłospis:

Śniadanie

Kakao na mleku 150ml (2)
Bułka kukurydziana 30g z masłem 5g (1,2), twarożek z sera białego półtłustego 25g, mandarynka
Herbata truskawkowa 130ml

II Śniadanie

Sałatka owocowa

Obiad

Zupa pomidorowa z makaronem na wywarze warzywno- drobiowym ze śmietaną 200ml (1,2,5,10)
Polędwiczki drobiowe w warzywach, ryż brązowy 100g, surówka z marchewki i jabłka 80g
Woda z miętą 130ml

Podwieczorek

Kawa mleczna na mleku 100ml
Naleśniki z dżemem