DWUJĘZYCZNOŚĆ W ŻŁOBKU

Dlaczego stawiamy na językowy rozwój dziecka już od 1 roku życia?

Eksperci twierdzą, że im wcześniej zaczniemy oswajać dziecko z obco brzmiącym językiem, tym są większe szanse, że szybko i skutecznie opanuje ono umiejętności komunikowania się. Dlatego właśnie tak ważne jest, by maluchy miały z nim kontakt już od pierwszych miesięcy swojego życia. Istotne jest też, aby język był wprowadzany naturalnie, w różnorodnej, atrakcyjnej dla najmłodszych formie. Nauka angielskiego w naszym żłobku językowym realizowana jest w formie wspólnych czynności, zabawy, piosenek, rymowanek, wyliczanek  z opiekunem wspomaga rozwój mowy u dzieci i wykorzystuje naturalną w tym wieku potrzebę ruchu, angażując wszystkie zmysły. Materiały online piosenki, zabawy przekazywane rodzicom wzmacniają umiejętności nabyte przez dzieci w żłobku.

Program Baby Beetles dla Malucha to propozycja naszego żłobka językowego. Jesteśmy jedną z nielicznych placówek w okolicy miast Rybnik i Wodzisław Śląski, gdzie. Dzieci poznają język angielski równorzędnie z językiem ojczystym.

ROZWÓJ PSYCHOMOTORYCZNY DZIECKA

Dlaczego propagujemy program  aktywności ruchowej u dzieci do lat 3?

Aktywność ruchowa jest jednym z podstawowych czynników gwarantujących prawidłowy rozwój dziecka. Świadome, dobrze ukierunkowane rozładowanie ogromnych pokładów energii, drzemiących w każdym maluszku, może być okazją do przyswojenia nowych umiejętności, odkrycia naturalnych predyspozycji dziecka oraz zachęcenia go do rozwijania zainteresowań.

W naszym żłobku językowym dobraliśmy takie metody pracy z dziećmi, pomoce dydaktyczne oraz wyposażenie sal, by rozwój psychomotoryczny dzieci przebiegał prawidłowo i harmonijnie. Proponujemy szereg aktywności w żłobku: jazda na rowerkach biegowych, elementy gimnastyki korekcyjnej i jogi. Skaczemy, biegamy, tańczymy, gramy w piłkę, pokonujemy “przeszkody”, czołgamy się w tunelach  i jesteśmy uśmiechnięci.

Sala sensoryczna to przestrzeń bezpieczna, zachęcająca do zabawy. Wykorzystujemy ją do zajęć, ćwiczeń rozwijających zmysły dziecka, jest wyjątkowym miejscem dla wyjątkowych dzieci. Prywatny żłobek językowy Pingu, położony w pobliżu Wodzisławia Śląskiego i Rybnika, to miejsce, które naturalnie pobudzi każde dziecko do aktywnego, zrównoważonego rozwoju.

PLAN DNIA

Jak zorganizowany jest dzień dla maluchów  w żłobku? 

Zapewniamy maluszkom poczucie bezpieczeństwa organizując warunki zbliżone do domowych, a także możliwość prawidłowego rozwoju psychoruchowego. Codzienny plan uwzględnia m.in: posiłki, zabiegi pielęgnacyjne i higieniczne, drzemki, zabawy edukacyjne, manipulacyjne, zabawy wspierające rozwój ruchowy, w tym naukę raczkowania i chodzenia.

6.00 – 8.10 Przyjmowanie dzieci do żłobka.
(czas na swobodną zabawę dzieci, indywidualne zabawy edukacyjne z opiekunami, możliwość konsultacji rodziców z opiekunami)
8.10 – 8.30 Przygotowanie do śniadania
(czynności higieniczne i pielęgnacyjne)
8.30 – 9.00 Śniadanie
9.00 – 9.15 Czynności pielęgnacyjne i higieniczne prowadzone w j. angielskim
9.15 – 10.00 Zajęcia tematyczne, zabawy edukacyjno-rozwojowe. Realizacja planu pracy żłobka

  • zajęcia zorganizowane stymulujące rozwój psychoruchowy dziecka na sali sensorycznej
  • zabawy ruchowe koordynujące całe ciało dziecka, doskonalące zmysł równowagi,
  • zabawy plastyczne,
  • zabawy z elementami muzykoterapii,
  • zabawy logopedyczne,
  • zabawy manipulacyjne i paluszkowe,
  • zabawy językowe

10.00 – 10.05 Czynności pielęgnacyjne i higieniczne.
10.05 – 10.20 Drugie śniadanie.
10.30 – 11.30 Zabawy ruchowe i zajęcia plastyczne.
11.30 –11.50 Przygotowanie do obiadu prowadzone w j. angielskim
11.40 – 12.10 Obiad
12.10 – 12.30 Przygotowanie do drzemki.
(wyciszenie przed snem – czytanie bajek, słuchanie muzyki)
12.30 – 14.30 Czas na sen lub leżakowanie.
14.25 – 14.30 Czynności pielęgnacyjne i higieniczne.
14.30 – 15.00 Podwieczorek.
15.00 – 16.00 Zabawy edukacyjno-rozwojowe.
(zajęcia kształtujące motorykę małą i dużą, zabawy paluszkowe, zabawy plastyczne, zabawy z elementami rytmiki, wspomagające naukę prawidłowego mówienia, zabawa w teatrzyk w j. angielskim)
16.00-17.00 Zabawy swobodne. Rozchodzenie się dzieci do domu.
(zabawy ruchowe, układanki, rysowanki, indywidualne rozmowy rodziców z opiekunami)

WIZUALIZACJA ŻŁOBKA

Opieka nad dziećmi i codzienne zajęcia odbywają się w nowoczesnych salach wyposażonych we wszystkie atestowane pomoce dydaktyczne, sprzęt sportowy i zabawki.
Zaprojektowaliśmy sale tak, by dzieci mogły korzystać z kącika relaksacji, biblioteczki, ścianek edukacyjnych.
Dzieci spędzają drzemkę w osobnej wyciszonej sali na  kolorowych leżaczkach.

ŻYWIENIE

Żłobek zapewnia dzieciom indywidualne diety: bezmleczne, bezjajeczne, bezglutenowe i inne stosując się do zaleceń lekarzy specjalistów. Dzieci w wieku niemowlęcym są karmione i pojone „na życzenie”, zgodnie ze schematem żywienia dzieci do jednego roku życia.
Stosujemy BLW nazywane  „wczesnym samodzielnym jedzeniem niemowląt”. Dziecko je samodzielnie takie produkty jak gotowane warzywa, owoce, makaron, ryż i mięso. Maluch rozwija różne zmysły – dotyku, wzroku, węchu i smaku. Dziecko bada konsystencję pokarmu, porównuje smak, a  także wykształca  odruch żucia i gryzienia.

Przykładowy jadłospis:

Śniadanie

Kakao na mleku 150ml (2)
Bułka kukurydziana 30g z masłem 5g (1,2), twarożek z sera białego półtłustego 25g, mandarynka
Herbata truskawkowa 130ml

II Śniadanie

Sałatka owocowa

Obiad

Zupa pomidorowa z makaronem na wywarze warzywno- drobiowym ze śmietaną 200ml (1,2,5,10)
Polędwiczki drobiowe w warzywach, ryż brązowy 100g, surówka z marchewki i jabłka 80g
Woda z miętą 130ml

Podwieczorek

Kawa mleczna na mleku 100ml
Naleśniki z dżemem

ZAPISZ DZIECKO